Zajrzyjmy do naszych zaprzyjaźnionych Seniorów

Co jakiś czas zaglądamy wspólnie do Osiedlowego Domu Kultury „Zatorze”, gdzie odbywają się cyklicznie „Zajęcia kreatywne dla Seniorów”, sprawdźmy cóż działo się tam ostatnio ciekawego.

Seniorki zaprosiły na spotkanie Donata Dolaszyńskiego – konińskiego artystę, malującego głównie akwarelami abstrakcje, by opowiedział o sobie i swoich pracach. Ekipa często gości w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie na różnego rodzaju wystawach i spotkaniach, ostatnio Seniorki były na spotkaniu autorskim z Robertem Ryszawą i Małgorzatą Siemianowską „Emocje słowem i obrazem”, próbowały również znaleźć odpowiedź na pytanie „Czy biblijna kobieta może wyjść poza kuchnię” podczas spotkania z Kaliną Wojciechowską.

Wspólne spotkania to również znakomita okazja do wspólnego świętowania urodzin i imienin członkiń grupy i pochwalenia się talentem do wypieków przed koleżankami. Seniorki biorą też udział w ciekawych szkoleniach i wykładach, ostatnio zgłębiały wiedzę z tematyki związanej z potrzebami rehabilitacji i dietetyki, znalazły oczywiście czas na wyjście do kina i wycieczkę do Lichenia.

Był czas również na robienie ozdób wielkanocnych i warsztaty plecionkarskie w Oskardzie.

Nadszedł i taki moment, że i ja zostałem wywołany do tablicy i zaproszony w roli gościa, by podczas spotkania z Seniorkami opowiedzieć o swojej pasji zbierania kufli i starych butelek, miłości do Konina, prowadzeniu portalu zapatrzeniwkonin.pl i największej w Polsce grupy turystyczno-krajoznawczej na fb Ciekawe miejsca w Polsce… warte zobaczenia…

Jako, że zbliżały się święta Seniorki zorganizowały Spotkanie Wielkanocne na które przygotowały masę smacznych potraw świątecznych, wypieków i zaprosiły do wspólnego stołu Macieja Ostrowskiego – Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze”, jego zastępczynię Agnieszkę Pilarską i Roberta Susuł – Kierownika ODK „Zatorze”.

Podczas jednych z zajęć Seniorki uczestniczyły w patriotycznych obchodach 82. rocznicy zbrodni katyńskiej, gdzie oddały hołd pomordowanym i złożyły kwiaty pod pomnikiem na Skwerze Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Minął kolejny miesiąc i sami widzicie, że Seniorki ani na chwilę nie zwalniają tempa, wspólnie się bawią, tworzą, świętują i zwiedzają – potwierdzając teorię, że człowiek ma tyle lat na ile się czuje! Jeżeli macie w rodzinie Seniora, który jest mieszkańcem Zatorza lub którejś ze wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez  tę spółdzielnię to wspomnijcie mu o tej ciekawej inicjatywie.

 

Źródło: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”

Udostępnij na: