Zapraszamy na Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych w Kleczewie

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wraca Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych w Kleczewie. Widowisko taneczne z udziałem dziecięcych i młodzieżowych formacji z różnych stron Polski odbędzie się 27 września w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.

Konkurs, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Gminy i Miasta Kleczew, adresowany jest do grup tanecznych działających przy szkołach i gminnych ośrodkach kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

– Przegląd Taneczny, od 2004 r. służy konfrontacji dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z małych środowisk wiejskich i miejskich, a zarazem jest miejscem spotkania młodych ludzi, których łączy wspólna pasja – taniec. Ponadto, impreza wypełnia lukę, jaką jest brak przestrzeni do prezentacji umiejętności tanecznych przez zespoły ćwiczące na co dzień w małych wiejskich szkołach. Dając takie możliwości, wydarzenie stanowi dodatkowy impuls dla dzieci i młodzieży do systematycznej pracy w celu doskonalenia warsztatu tanecznego. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Przegląd wraca do kalendarza imprez powiatowych. W tym roku odbędzie się nie (jak dotąd) w czerwcu, ale we wrześniu. Kolejną nowością będzie pojawienie się wśród pokazów konkursowych mażoretek. mówi koordynator Przeglądu Tanecznego Danuta Plucińska z konińskiego starostwa.

Biorące udział w wydarzeniu zespoły zaprezentują się w wybranych przez siebie formach tanecznych. W każdej z konkursowych kategorii, profesjonalne jury oceniać będzie, zgodnie z regulaminem: dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, dobór muzyki, technikę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcy tanecznego współzawodnictwa otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz sponsorów.

Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych odbędzie się 27 września w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie. Pokazy taneczne rozpoczną o godzinie 10.00 i potrwają do godziny 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: Marta J. Bagrowska Powiatowy rzecznik prasowy

Udostępnij na: