Zapraszamy na Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki w Rychwale

Prezentacje wieńców dożynkowych, rozstrzygnięcie Konkursu „Powiatowy Rolnik Roku” oraz bogaty program artystyczny – to tylko część z atrakcji, które czekają na uczestników Powiatowo-Gminno-Parafialnych Dożynek w Rychwale.

Starosta Koniński, Burmistrz Rychwała i Proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy zapraszają 21 sierpnia do Rychwała na wspólne świętowanie z okazji zakończonych żniw.

Uroczystości dożynkowe rozpocznie o godzinie 14.00 msza święta w intencji rolników celebrowana w kościele Świętej Trójcy w Rychwale. Główne wydarzenia będą miały miejsce na terenie Parku Miejskiego, dokąd z kościoła poprowadzi barwny korowód na czele z Orkiestrą Quantum.

Po oficjalnym przywitaniu gości przez gospodarzy uroczystości (o godz. 15.15) rozpocznie się część obrzędowa Święta Plonów, którą uświetnią panie z Koła Gospodyń Wiejskich “Broniczanki”. Zaszczytną funkcję starostów dożynek pełnić będą reprezentanci środowiska rolniczego z gminy Rychwał: Iwona Małolepsza z Kuchar Borowych oraz Michał Cholewicki z Siąszyc Trzecich.

Dożynkowa scena stanie się miejscem ogłoszenia wyników XX edycji Konkursu „Powiatowy Rolnik Roku” oraz Konkursu na najpiękniejszy wieniec. Tradycje ludowe przybliżą występy solistów, zespołów tanecznych i wokalnych. W części artystycznej zaprezentuje się m.in. chór Dominium ze Sławska. Okazję do poznania regionalnych przysmaków zapewnią stoiska gastronomiczne kół gospodyń wiejskich ze swojskim jadłem oraz ze słodkościami.

Podczas Święta Plonów będzie można też wesprzeć, walczącą o powrót do zdrowia, Kaję Stankiewicz. Zbiórkę dla dwuletniej dziewczynki po przeszczepie wątroby przeprowadzi Fundacja Ajak.

Imprezę dożynkową zwieńczy koncert gwiazdy – zespołu ANDRE oraz zabawa taneczna z DJ’em.

 

Podziękujmy rolnikom z powiatu konińskiego za trud i wysiłek, jaki wkładają w codzienną pracę i weźmy udział 21 sierpnia w Dożynkach Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Rychwale. Zapraszamy!

Źródło: Marta J. Bagrowska Powiatowy rzecznik prasowy

Udostępnij na: