Zaproszenie na VII Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest w Polsce 30 maja. Rodziny zastępcze z powiatu konińskiego świętować będą z tej okazji 6 czerwca w Kazimierzu Biskupim.

Rodzicielstwo zastępcze to misja, dzięki której dzieci po trudnych życiowych przejściach, mają szansę wzrastać w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji, ciepła i troski. Powiat Koniński, we współpracy z Gminą Kazimierz Biskupi, po raz siódmy uczci święto rodzin zastępczych organizując piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca w Amfiteatrze oraz w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

– Zgodnie z ideą tego święta, celem imprezy jest podkreślenie społecznego znaczenia rodzin zastępczych oraz uhonorowanie trudu wychowawczego, zaangażowania emocjonalnego i odpowiedzialności rodziców zastępczych za przyszłość dzieci pozbawionych możliwości wzrastania w swoich biologicznych rodzinach. Przez organizowanie tego typu wydarzeń chcemy również zwrócić uwagę na los dzieci trafiających do pieczy zastępczej oraz zainteresować kolejne osoby tą formą sprawowania opieki nad dzieckiem – mówi Elżbieta Sroczyńska dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – jednostki realizującej od 2012 r. zadania organizatora pieczy zastępczej w powiecie konińskim.

Źródło: Marta J. Bagrowska Powiatowy rzecznik prasowy

Udostępnij na: