45 lat konińskiej komunikacji miejskiej

W piątek na Galę Jubileuszową 45-lecia Konińskiej Komunikacji Miejskiej przybyli Posłowie na Sejm Leszek Galemba i Tomasz Piotr Nowak, Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wraz ze swoim zastępcą Pawłem Adamowem, przedstawiciele samorządu województwa wielkopolskiego, Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej w Polsce, prezesi spółek miejskich, sponsorzy, miejscy radni, emerytowani i obecni pracownicy zakładu, pasażerowie i mieszkańcy Konina i okolic. Jak wspomniała Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie podczas powitania gości jej zakład służy mieszkańcom Konina i gmin ościennych w trybie ciągłym, 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – to służba! Pozdrowiła gorąco tych pracowników, którzy byli właśnie w pracy i nie mogli świętować z resztą załogi jubileuszu zakładu i poprosiła o gorące brawa dla nich.

Coroczna praca przewozowa mierzona w wozokilometrach to 3 miliony 600 tysięcy kilometrów, koniński MZK obsługuje mieszkańców naszego miasta, ale także gmin ościennych jak Kazimierz Biskupi, Stare Miasto, Krzymów, Golina i Kramsk, współtworząc komunikację dla około 120 000 mieszkańców. Obecnie w zakładzie pracuje 205 osób, w tym 121 kierowców autobusów miejskich. Jubileuszowa gala była znakomitym miejscem by prezes Przybyła mogła się pochwalić swoją załogą, wśród której są osoby, które związały się z zakładem od wielu lat, trzydziestoletni staż pracy to norma, warto wspomnieć o Krzysztofie Skwarku, który jest związany z zakładem od samego początku jego istnienia. Był czas na odznaczenia zasłużonych pracowników i pamiątkowe statuetki dla instytucji dzięki którym nasza spółka miejska może się prężnie rozwijać, będąc firmą pionierską i innowacyjną jak zaznaczył prezydent Konina podczas swego wystąpienia. Chwalono naszego miejskiego przewoźnika za wiele ciekawych rozwiązań, jak się okazało koniński MZK uplasował się na ósmym miejscu w przeprowadzonym rankingu wśród wszystkich miejskich przewoźników w naszym kraju!

W wyjątkową podróż przez 45 lat historii naszego miejskiego przewoźnika zabrał zebranych gości miłośnik komunikacji miejskiej Kamil Wódczak, zatrzymując się w najważniejszych latach, w których działo się coś kluczowego dla naszego jubilata. Wystartowaliśmy od daty 1 września 1977 roku kiedy to wszystko się zaczęło przy ulicy Spółdzielców 12, kolejne istotne daty to 1999 rok, 1996, 2004, 2006, 2011, kolejne kamienie milowe to 2020 rok i rok obecny będący jubileuszowym, w którym nasza spółka miejska pozyskała jako pierwsza w kraju autobus wodorowy, który regularnie kursuje obsługując jedną z linii.

Galę swoim występem uświetniła Hanna Banaszak nagrodzona owacjami na stojąco przez zgromadzonych gości.

Materiał promocyjny MZK Konin

Udostępnij na: