7o lat w służbie dla Konina i jego mieszkańców!

Nasza spółka miejska PGKiM Sp. z o. o. obchodziła w tym roku piękny jubileusz 70. lecia swej działalności w służbie dla Konina i jego mieszkańców.

Jako, że doceniacie jej działania to spółka otrzymała nagrodę specjalną w głosowaniu internetowym mieszkańców, wręczoną przez Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego podczas tegorocznej Gali Konińskiego Biznesu.

Ale ten „rześki 70-cio latek” wcale nie myśli o odpoczynku i emeryturze, nadal chce nam służyć i idzie z duchem czasu inwestując w nowoczesny tabor spełniający wszelkie normy, by na mieście było czysto!

Podczas uroczystości oddania do użytku bloku mieszkalnego przy ulicy Jaspisowej 1 przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Koninie, PGKiM zaprezentowało pozyskaną niedawno śmieciarkę z systemem HDS do opróżnienia podziemnego systemu czasowego gromadzenia odpadów komunalnych.

Obiekt przy ulicy Jaspisowej 1  jest pierwszym w Koninie obiektem mieszkalnym, wyposażonym w podziemne silosy do czasowego gromadzenia odpadów komunalnych. Systemy podziemne mają całość metalowego pojemnika na odpady schowaną pod ziemią w korpusie betonowym (silosie), zaś na powierzchni widoczny jest jedynie elegancki kiosk wrzutowy. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, całkowicie eliminujące zapachy, minimalistyczna i jednocześnie bardzo nowoczesna forma architektoniczna daje bardzo pozytywne wrażenie. Całość jest wyciągana z ziemi pojazdem z dźwigiem HDS, gwarantuje podział na wszystkie frakcje odpadów.
Zobaczmy moją fotorelację jak to wyglądało w praktyce.
Udostępnij na: