Andrzej Seweryn oczarował konińską publiczność!

Fragmenty dzieł Szekspira w wykonaniu wybitnego aktora Andrzeja Seweryna, wybrzmiały ze sceny Konińskiego Domu Kultury.  Spektakl ,,Wokół Szekspira” wystawiono w KDK 11 listopada,  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na wydarzenie zaprosił Prezydent Konina Piotr Korytkowski.

W  interpretacji Andrzeja Seweryna usłyszeliśmy fragmenty takich dzieł Szekspira jak: ,,Hamlet”, ,,Makbet”, ,,Otello”, ,,Rome i Julia” czy ,,Burza”.

Monodram ,,Wokół Szekspira” to także zaproszenie do udziału w ,,kosztowaniu” dzieł tego znakomitego dramatopisarza, przez publiczność.  Dzięki interakcji aktora z publicznością, stała się ona współtwórcą spektaklu.

Monodram ,,Wokół Szekspira” był dobrą okazją do tego, by dowiedzieć się tego, co w Szekspirze najbardziej fascynujące, w tym jaka jest odpowiedź na najsłynniejsze pytanie na świecie ,,być albo nie być?”

Podziękowania, za wspólne świętowanie Dnia Niepodległości w Koninie, złożył Andrzejowie Sewerynowi, Prezydent Konina Piotr Korytkowski.

– Za promowanie Konina, za udział w wydarzeniach kulturalnych naszego miasta i za pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć, w Państwa imieniu, wyróżniłem dziś Pana Andrzeja Seweryna, odznaką Za Zasługi dla Miasta Konina – mówił Piotr Korytkowski.

(wręczenie odznaki odbyło się podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości na placu Wolności w Koninie)

Podziękowanie złożył także aktor. W sposób szczególny podziękował swojej żonie Katarzynie Kubackiej-Seweryn, dzięki której poznał nasze miasto.

Tekst: Dorota Gapska KDK Konin / Fot. Zdzisław Siwik KDK Konin

Udostępnij na: