Bboy Ryba jest w sztabie trenerskim Polskiej Kadry Narodowej Breakingu!

Grzegorz Ambroziak instruktor Konińskiego Domu Kultury znany w środowisku hip hopowym jako Bboy Ryba jest w sztabie trenerskim Polskiej Kadry Narodowej Breakingu w drodze do Igrzysk Olimpijskich 2024 r w Paryżu.

W minioną niedzielę uczestniczył w pierwszym zgrupowaniu kadry narodowej w Warszawie. W trakcie spotkania wyłoniono reprezentacje kraju, poprzez testy sprawnościowe, turniej wewnętrzny i osiągnięcia poszczególnych zawodników i zawodniczek na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Głównym założeniem sztabu trenerskiego jest przygotowanie Bboys i Bgirls do oficjalnych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Świata i imprez kwalifikujących do Igrzysk Olimpijskich. Celem będzie zakwalifikowanie się naszych reprezentantów do olimpijskiego turnieju.
Organizatorem przygotowań kadry Breakingu jest Polska Federacja Tańca Ulicznego we współpracy z Polskim Związkiem Sportu Tanecznego, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Światową federacją World Dance Sport Federacion.
Grzegorz Ambroziak jest w trakcie założenia Konińskiego Klubu Breaking, co przyczyni się do rozwoju nowej dyscypliny sportowej. Stworzy to większe szanse oraz możliwości dla dzieci i młodzieży z Konina i regionu.

Udostępnij na: