Co dalej z elektrownią jądrową w Polsce?

23 maja 2024 roku przed elektrownią Pątnów odbyła się konferencja prasowa Beaty Szydło w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Była premier zwróciła się z pytaniem do Donalda Tuska, obecnego premiera, by udzielił Polakom jasnej odpowiedzi co dalej z budową elektrowni atomowej w Polsce. Według niej obecny rząd nie wykonuje żadnych konkretnych działań w tym zakresie, żąda od szefa rządu publicznej odpowiedzi teraz w czasie wyborów, bez przesunieć w czasie! Twierdzi, że premier Tusk jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych  w mniej ważnych dla Polaków temacie, a powinien zabrać głos w sprawach ważnych jak bezpieczeństwo energetyczne, podwyżki cen żywności i energii elektrycznej. Żąda od szefa rządu jasnej deklaracji, że projekt budowy elektrowni atomowych w Polsce będzie kontynuowany.

Obecny na konferencji prasowej poseł Zbigniew Hoffmann stwierdził, że termin budowy elektrowni atomowej w 2035 roku jest zagrożony, że projekt polskiego atomu wisi na włosku przez wahania się, zastanawiania, rozważania różnych opcji przez obecną ekipę rządzącą. Stwierdził, że jako poseł stąd mówi o tym mocno i otwartym tekstem!

Udostępnij na: