Deszczowi bohaterowie!

Około 1400 biegaczy z przedszkoli, podstawówek i szkół ponadpodstawowych wzięło udział w Biegach Dziecięcych i Młodzieżowych Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa.

– Na stadionie lekkoatletycznym w Koninie, w majowym deszczu, biegacze zaliczyli wymagany dystans. Brawa za piękną sportową zabawę – napisał na swoim fanpage Piotr Korytkowski, Prezydent Miasta Konina.

Zawodnicy pokonali dystans dobrany do wieku –od 80 m do 2000 m. Łącznie we wszystkich kategoriach odbyło się 20 biegów. Trzech najlepszych zawodników organizator – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) nagrodził pamiątkowym medalem, dyplomem, nagrodami finansowymi lub rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów. Każdy z uczestników, po zakończonym biegu, otrzymał również gadżet MOSiR Konin – sportowy kapelusz.

Bieg dla dorosłych wraz  z marszem kijkami z odbędzie się  15 czerwca, początek o godz. 20:00. Trasa wiedzie ulicami Starówki. Biegacze będą mogli sprawdzić swoją sportową formę na atestowanej przez PZLA trasie 10 km, a miłośnicy nordic walking powalczą na dystansie około 5 km. Miasteczko biegowe zlokalizowane będzie w tegorocznej edycji na Bulwarze Nadwarciańskim. W tym miejscu biegacze będą mieć możliwość skorzystania m. in. z depozytu w biurze zawodów w budynku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninine (od godz. 17:00 do zakończenia imprezy), z części sanitarnej, punktu z napojami i posiłkiem regeneracyjnym. Po biegu na scenie odbędzie się uroczysta dekoracja oraz zakończenie zawodów.

MOSiR Konin zaprasza do wzięcia udziału w XXVI Ogólnopolskim Biegu Milowego Słupa oraz VII Marszu z kijkami w Koninie wszystkich biegaczy oraz kijkarzy, którzy ukończyli 16 lat. Juniorzy do lat 19 oraz seniorzy mogą wziąć udział w imprezie za symboliczną opłatą startową, która wynosić będzie 10 zł. Opłata startowa dla reszty uczestników do 31 marca 2024 r. wynosiła 50 zł, a do 2 czerwca 100 zł. Limit startujących organizator ustalił na 600 osób.

Zapisy: https://tiny.pl/dfl59

Udostępnij na: