Co dalej z konińskim amfiteatrem?

Często pytacie co dalej z konińskim amfiteatrem?

Na chwilę obecną obiekt od lat jest wyłączony z użytkowania przez nadzór budowlany i nie chodzi tylko o stan ławeczek. Tam niestety pracuje grunt i nie ma żadnej mowy o drobnym remoncie, widownia jest posadowiona na skarpie i nic już z tym się nie da zrobić drobnym remontem.

Dodatkowo zapewne wszyscy dobrze o tym wiemy, że obiekt z naszych wspomnień ma już swoje lata i okres świetności dawno za sobą! Technika poszła już tak mocno naprzód, nie spełniałby on żadnych obecnych standardów w temacie organizacji profesjonalnych imprez.

Podczas sobotniej konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050, wspólny kandydat na prezydenta Konina Piotr Korytkowski złożył publicznie deklarację programową, że jeżeli uda mu się uzyskać reelekcję i ponownie zasiądzie w prezydenckim fotelu, to wsłuchując się w przeważający głos mieszkańców Konina zrobi wszystko by Konin i jego mieszkańcy mieli nowy amfiteatr!

Warto w tym miejscu wrócić do konsultacji społecznych, które odbyły się w maju 2022 roku, wybrano wtedy jeden z dwóch prezentowanych projektów i przygotowano pełną dokumentację na jego budowę, by móc zawalczyć o środki zewnętrzne na jego realizację:

,,Zielony i Pasywny Amfiteatr” – wybrano pierwszą koncepcję!

Kandydat Korytkowski deklaruje gotowość do złożenia stosownych wniosków do KPO, zamierza również zawalczyć o fundusze szwajcarskie, to bardzo ciekawa forma dofinansowania bo gwarantuje pełne finansowanie całej inwestycji bez udziału własnego, wtedy nasze miasto nie musiałoby dźwigać wysokich kosztów tej inwestycji!

Gdy rozmawiam z ludźmi na mieście to oczywiście zdania są bardzo podzielone, duża część mieszkańców nie wyobraża sobie sytuacji, że amfiteatr zostanie wyburzony i zniknie z pejzażu naszego miasta, ale wielu z nas ma zdanie odrębne i uważa, że szkoda tak ogromnych środków na obiekt, który się nie sprawdzi w dzisiejszych czasach, że nie ma sensu płacić tyle pieniędzy za sentymenty sprzed lat!

A jakie jest Wasze zdanie, zapraszam również do dyskusji pozostałych kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Konina, temat jest ważny dla mieszkańców, więc rozmawiajmy!

Udostępnij na: