Długo czekaliśmy, inwestycja ruszyła pełną parą!

Przesuwana z kwartału na kwartał, z roku na rok inwestycja ruszyła pełną parą!

W części wschodniej nie ma już śladu bo budynku dawnego przedszkola i marketu, na terenie dawnego parkingu usuwana jest kostka brukowa, w niższej części dworca trwają prace rozbiórkowe, zostanie on wkrótce wyburzony, trwa wycinka drzew, nasz pomnik przyrody „Zawiadowca” oczywiście zostanie z nami, będzie wyposażony w instalację odgromową.

Jak widać na zdjęciach wykonawca prowadzi prace na całym terenie i w związku z tym czeka nas dłuższy, okrężny spacerek by dostać się do kas czy przejścia podziemnego, obecnie wszystko jest w sposób czytelny oznaczone tabliczkami informacyjnymi, postój taksówek jest również przeniesiony.

Wykonawca wykonuje obecnie dodatkowe odwierty w celu potwierdzenia podłoża gruntowego, po którym ruszą prace żelbetowe, trwa również ustalanie okablowania w podłożu, by przypadkowo nie przeciąć ważnych kabli.

Pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość i czekać na końcowy efekt, bankowo nie mamy za czym tęsknić i ta reprezentacyjna część miasta zyska, gdy pojawią się obiecane w projekcie nasadzenia nowych ciekawych gatunków drzew będzie fajnie!

Udostępnij na: