DNI KONINA 2024!

Oskar Cyms, Łydka Grubasa, Nadija i Golec uOrkiestra – to gwiazdy tegorocznych Dni Konina. Impreza odbędzie się od 21 – 23 czerwca.

Towarzyszyć jej będą konkurs piosenki literackiej z udziałem Artura Barcisia, zawody jeździeckie, prezentacje lokalnych zespołów i rodzinne spotkanie na bulwarze. Nie zabraknie strefy gastronomiczno – rozrywkowej, będzie też strefa kibica.

Dni Konina rozpoczną się w piątek, 21czerwca o godz. 19.30 na konińskich błoniach. Na scenie wystąpią gwiazdy muzyki rozrywkowej: Oskar Cyms i Łydka Grubasa. Po koncertach odbędzie się dyskoteka.

Tego dnia na Bulwarze Nadwarciańskim o godz. 18.00 będzie można obejrzeć mecz w ramach Euro 2024.  Polska reprezentacja zmierzy się z Austrią. Do wspólnego kibicowania zaprasza  prezydent miasta Konina Piotr Korytkowski.

Dzień później, już od godz. 10.00 na parkurze rywalizować będą uczestnicy Zawodów Jeździeckich Regionalnych i Towarzyskich w skokach przez przeszkody Konin CUP. O godz. 16.00 rozpoczną się prezentacje artystyczne grup tanecznych i wokalnych z Konina. Wieczór na scenie to folkowe i góralskie rytmy. O godz. 15:30 rozpocznie zespół NADIJA, a tuż po nim pojawi się Golec uOrkiestra. Sobotnią imprezę zakończy dyskoteka.

Niedziela to drugi dzień zmagań jeździeckich na błoniach (od godz. 10.00) i atrakcje na Bulwarze Nadwarciańskim – Przystanek Koninkowo z warsztatami i atrakcjami dla dzieci od godz. 14.00 i Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej, którego gwiazdą będzie Artur Barciś (przesłuchania od godz. 16.00).

Organizatorami Dni Konina są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Stowarzyszenie Młodzi Aktywni.

Udostępnij na: