Dziewiątka uczciła swych patronów, Bohaterów Westerplatte!

W poniedziałek (21 listopada) w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Bohaterów Westerplatte było bardzo uroczyście. Na specjalnym apelu uczczono Dzień Patrona. Gościem uczniów i nauczycieli „9” był prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Szkolną aulę wypełnili uczniowie i nauczyciele „9”, w uroczystych strojach. Na zaimprowizowanej estradzie pojawili się mali i trochę więksi artyści. Stanął także poczet ze sztandarem szkoły oraz… pododdział klasy mundurowej z ZS CKU w Koninie. Gościem specjalnym była także Michalina Rybacka, uczennica szkoły, wielokrotna mistrzyni Polski i świata w tańcu. Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie nadeszła pora na patriotyczne piosenki i wiersze, a młodzi tancerze break-dance zaprezentowali swój układ do piosenki „Westerplatte”. Biało-czerwono zrobiło się gdy aulę wypełniły tancerki z szarfami. Po nich swój taneczny kunszt najwyższej klasy zaprezentowała Michalina Rybacka, zbierając owacje na stojąco. „Mundurowi” z CKU zaś dali pokaz musztry paradnej.

Michalina ogłosiła też wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejsze życzenia dla szkoły z okazji jej imienin. Dyrektor placówki Dorota Silska, w towarzystwie prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego wręczyła laureatom nagrody i wyróżnienia. Zwieńczeniem uroczystości był niezwykły moment. Głos zabrał prezydent Konina Piotr Korytkowski, który złożył serdeczne życzenia z okazji szkolnego święta nauczycielom i uczniom. Ale specjalne słowa skierował do Michaliny Rybackiej, podkreślając jej talent i osiągnięcia oraz to, w jaki sposób promuje w kraju i na świecie swoją szkołę i swoje miasto. Podziękował jej za to bardzo serdecznie. W pewnym momencie odpiął noszony w klapie swojej marynarki herb Konina i przekazał go Michalinie.

– Niech ci towarzyszy wszędzie i podkreśla miejsce skąd pochodzisz. Niech będzie także symbolem tego, że zawsze trzymamy za ciebie kciuki – powiedział Piotr Korytkowski wręczając herb Michalinie.

Ale nie był to jedyny prezent przekazany przez Prezydenta Miasta Konina młodej tancerce. Otrzymała ona także torbę z miejskimi gadżetami. Natomiast radna Konina, nauczycielka SP 9, liderka Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej Młodzi Aktywni Urszula  Maciaszek poinformowała, że Stowarzyszenie przekazuje Michalinie 2 tys. zł na wsparcie wyjazdu na mistrzostwa Europy w tańcu.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl / SP 9

Udostępnij na: