Festiwal Pozytywnej Energii opanował Chorzeń!

W niedzielne popołudnie wiele rodzin skorzystało z możliwości aktywnego spędzenia czasu na Festynie Pozytywnej Energii zorganizowanym na boisku przy ulicy Spółdzielców przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi – Aktywni” i Klub Sportowy Górnik Konin wraz z partnerami by wspólnie celebrować Międzynarodowy Dzień Rodziny!

Organizatorzy wiele uwagi poświęcili aktywności fizycznej i uprawianiu sportu, rozegrano turniej dzikich drużyn, naprzeciwko siebie na boisku do siatkówki stanęli konińscy samorządowcy i drużyna trenerów Górnika Konin. Rozegrano dwa sety po 25 punktów każdy, oba okazały się zwycięskie dla przedstawicieli Górnika Konin. Samorządowcy zobowiązali się do treningów i liczą na rewanż w przyszłym roku!

Na festynie nie zabrakło tego co dzieci lubią najbardziej czyli dmuchańców i waty cukrowej, turniejów i gier rodzinnych w których można było wygrać ciekawe nagrody.

Strażacy przygotowali tor przeszkód, pojawiło się mobilne miasteczko zdrowia, można było nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, Koniński Bank Żywności przygotował warsztaty kulinarne, gdzie można było dowiedzieć się jak nie marnować żywności i nauczyć piec pyszne ciasteczka.

Swoje stoiska przygotowały również spółki miejskie, Straż Miejska w Koninie, gdzie dzieci brały udział w zabawach edukacyjnych, smakosze kuchni ukraińskiej mogli zakupić przysmaki tej kuchni.

Organizatorzy zadbali również o stronę muzyczną, na scenie występowali młodzi artyści.

Kto był ten wie, że była to okazja do fajnego rodzinnego spędzenia czasu, a kto nie był niech żałuje, mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy i będziemy wspólnie dobrze się bawić!

Udostępnij na: