Festyn rodzinny w Wieruszewie!

15 lipca 2023 roku w Wieruszewie odbył się jubileuszowy festyn sołecki, podczas którego odsłonięto mural na budynku hydroforni.

Mural ma uatrakcyjnić miejsce spotkań mieszkańców sołectw Władzimirów i Wieruszew i ich gości, jego pomysłodawczynią jest Sylwia Drzewiecka, która zainspirowała się muralem w gminie Rychwał. Gdy dowiedziała się, że obecny festyn będzie jubileuszowy, postanowiła, że podobny mural powinien powstać w części rekreacyjnej obu sołectw i zaraziła swoim pomysłem mieszkańców i władze Kazimierza Biskupiego.

Festyny w okolicy mają bogatą tradycję, ludzie spotykają się, wspólnie biesiadują i integrują się od 50 lat! Zawsze gdy ludzi łączy wspólny cel i dążą do niego razem to 1 plus 1 plus 1 da nam 5, a nie tak jak uczono nas na lekcjach matematyki, że 3!

Podczas festynu zorganizowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych takich jak dmuchańce, przejażdżka dorożką, ćwiczenia strażackie, tatuaże i warkoczyki, nie zabrakło również ogniska z pieczeniem kiełbasek i słodkiego poczęstunku. No i ten kultowy polski fast food, nie do zastąpienia i nie do podrobienia – pajda świeżego, wiejskiego chleba z czarnuszką z rewelacyjnym smalcem i ogórkiem małosolnym! Odlot!

Wspólne biesiadowanie uświetniła swoim występem utalentowana mieszkanka sołectwa Wieruszew, Zuzanna Górecka, punktem kulminacyjnym festynu była wieczorna zabawa taneczna z nagrodami dla najlepiej tańczącej pary!

 

Udostępnij na: