Gitarowa uczta w ratuszu

Muzyka interpretowana przez gitarzystów jest szczególnie bliska sercu pomysłodawcy cyklu koncertów w ramach projektu „Muzyka w ratuszu – Prezydent Konina zaprasza”, który przed ćwierćwieczem wymyślił Andrzej Majewski, prezes Konińskiego Towarzystwa Muzycznego, nauczyciel gitary w naszym „Muzyku”. Okazuje się także, że bardzo ją lubią konińscy melomani.

Można się było o tym przekonać w sobotni wieczór (22 października), gdy w ratuszowej sali z koncertem wystąpił znakomity duet Robert Horna i Janusz Strobel. Horna to przedstawiciel młodszego pokolenia instrumentalistów, absolwent konińskiej PSM i… Technikum Budowlanego. Janusz Strobel to legendarny gitarzysta (tworzył znakomity duet z Henrykiem Alberem), kompozytor i aranżer o wspaniałym dorobku. To że jest on dla Roberta Horny wzorem i muzycznym guru nie ulegało wątpliwości. Zresztą sam gitarzysta chętnie się do tego przyznał, szczególnie „…w sferze improwizacji…”. Sobotni koncert był wspaniały, czego dowodem bisy o rzęsiste oklaski.

Tradycyjnie już nie zabrakło części promocyjnej, w której zaprezentowała się pianistka – uczennica PSM w Koninie – Gabriela Lityńska, z klasy fortepianu Danuty Gościńskiej, a pod okiem Ewy Majewskiej zgłębiającej tajniki gry na flecie.

Źródło: www.konin.pl

Udostępnij na: