Helenka dostała pierwszą Wyprawkę dla Konińskiego Malucha!

Urodzona miesiąc temu Helenka pierwszym dzieckiem, które otrzymało Wyprawkę dla Konińskiego Malucha. Pakiet wręczył 3 lutego rodzicom małej koninianki prezydent Piotr Korytkowski. –  To dla mnie niesamowity zaszczyt, że mogę nowej obywatelce Konina wręczyć pierwszą wyprawkę. To pakiet, który mogą otrzymać wszyscy urodzeni po 1 stycznia 2023 roku mieszkańcy naszego miasta – mówił prezydent.

Rodzice – pani Agnieszka i pan Dariusz zdradzili, że mała Helenka wcale nie spieszyła się na świat. Urodziła się 3 stycznia 2023 roku, jakiś czas po wyznaczonym terminie. Dziewczynka ważyła 3.300 gramów, mierzyła 57 cm. Jest radością i oczkiem w głowie młodych rodziców.

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to pakiet składający się z kocyka, body, spodni, skarpetek i czapeczki z logo miasta. Do tego dołączony jest list gratulacyjny od prezydenta Konina. Ubrania mają stonowany kolor, pasują do dziewczynki i do chłopca. Mają rozmiar 68.

Na nowo narodzonych koninian czeka na razie 300 wyprawek. Jeśli zapas się  wyczerpie, dokupione zostaną kolejne pakiety.

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to jednorazowe wsparcie rzeczowe dla rodzin z Konina w pierwszym etapie życia dziecka, niezależne od dochodu rodziny. Warunkiem otrzymania wyprawki jest zamieszkiwanie obojga rodziców dziecka lub opiekuna faktycznego na terenie Konina oraz rozliczanie na rzecz miasta Konina podatków. Wyprawka jest przyznawana na wniosek osób uprawnionych, składany w terminie do dwóch miesięcy od narodzin dziecka lub objęcia go opieką, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia.

Wnioski można składać:
– W formie papierowej – w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, ul. Przyjaźni 5 (pok. 18 – okienko), od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -15:00,
– za pomocą środków komunikacji elektronicznej – skrzynka ePUAP: https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-urzednika/katalog-spraw/profil-urzedu/vm52o1nw0m

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: