Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. informuje, że w Dniu Wszystkich Świętych 1 listopada 2022 r. uruchamia 2 linie specjalne dojeżdżające do cmentarzy.

Natomiast od piątku 28 października  w godzinach wieczornych, do godzin porannych w środę 2 listopada, wprowadzone zostaną zmiany na trasach linii 58, 68 i 71 w związku z czasową zmianą organizacyjną ruchu i ustanowieniem ruchu jednokierunkowego na ulicy Kolskiej.

Linie specjalne

Linia C1: Cmentarz Komunalny –  Cmentarz Kolska przez Dworzec PKP i z powrotem.
Autobusy w obu kierunkach pojadą 4-5 razy na godzinę, z częstotliwością co około 12 minut.

L I N I A C 1 – kursuje 1 listopada na trasie: Cmentarz Komunalny – Cmentarz Parafialny – Popiełuszki – Glinka – Wyszyńskiego – ZSGE – Hala Rondo – Aleje 1 Maja – Dworzec PKP – Dworcowa – Trasa Warszawska – Grunwaldzka – Cmentarz Kolska i z powrotem – Żwirki i Wigury – Wał Tarejwy – Trasa Warszawska i dalej jak w przeciwnym kierunku, zgodnie z załączonym rozkładem. Pierwszy kurs C1 wyruszy z przystanku „Dworzec PKP” o godz. 08:10.

Na Kolskiej autobus będzie się również zatrzymywał na tymczasowym przystanku naprzeciw bramy cmentarza.

Linia C2: Poznańska – Cmentarz Komunalny przez Zatorze i z powrotem, z częstotliwością co około 35-45 minut w obu kierunkach.

L I N I A C 2 – kursuje 1 listopada na trasie: Poznańska – Nowy Dwór – Hiacyntowa – Rolna – Szkoła Salezjańska – Rondo Konińskich Cyklistów – Spółdzielców – Wiadukt Pokoju – Sąd Rejonowy – Zatorze – Szeligowskiego – Galeria nad Jeziorem – Torowa – Wiadukt  Przemysła II – Wyzwolenia – Glinka – Popiełuszki – Cmentarz Parafialny – Cmentarz Komunalny i z powrotem, zgodnie z załączonym rozkładem.

Linie specjalne będą woziły pasażerów w godzinach od 8.10 do 18.00.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na przystankach oraz na naszej stronie internetowej www.mzk-konin.com.pl .

Przebieg tras linii specjalnych przedstawiają załączone schematy.

Organizacja ruchu z priorytetem dla komunikacji miejskiej

W rejonie konińskich nekropolii przy ulicy Staromorzysławskiej oraz cmentarza przy ulicy Kolskiej, wprowadzona będzie zmiana organizacji ruchu, ustanawiająca ruch jednokierunkowy na wybranych fragmentach.

Na ulicy Staromorzysławskiej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od ulicy Działkowej, jednak przejazd autobusów komunikacji miejskiej będzie możliwy w obu kierunkach.

Ulica Kolska od skrzyżowania z Trasą Warszawską do skrzyżowania ze Świętojańską, będzie drogą jednokierunkową, z wjazdem od Trasy Warszawskiej. Prawy pas jezdni będzie przeznaczony wyłącznie dla autobusów. Na powstałym buspasie autobusy MZK będą się zatrzymywały na przystanku tymczasowym naprzeciwko głównej bramy cmentarza oraz na stałym przystanku Cmentarz Kolska.

Zmiany na liniach komunikacyjnych związane z czasową zmianą organizacji ruchu

Wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu, spowoduje konieczność modyfikacji tras niektórych linii komunikacyjnych. Już w piątek w godzinach wieczornych, w związku z ruchem jednokierunkowym wprowadzonym na ulicy Kolskiej od Trasy Warszawskiej do skrzyżowania ze Świętojańską, zmienią się trasy przejazdu linii 58, 68 i 71. Przywrócenie poprzedniej stałej organizacji ruchu, nastąpi we wtorek 2 listopada do godziny 10:00.

Źródło: www.konin.pl

Udostępnij na: