Koncert Bastarda w konińskiej synagodze!

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na koncert zespołu Bastarda Trio. Muzycy zaprezentują w Koninie materiał z najnowszego, trzypłytowego albumu „Nizozot”. Koncert odbędzie się 5 kwietnia o godz. 18.00 w synagodze.

Materiał z najnowszego, trzypłytowego albumu „Nizozot” obejmuje muzykę trzech klanów chasydzkich dynastii Modrzyc, Szapiro i Koźnic. Dla autorskich aranżacji i rekompozycji, inspirująca staje się wewnątrzmuzyczna, strukturalna oraz narracyjna siła nigunów. To muzyczne opowieści o radości i smutku, brutalnej walce i czystej duchowości, życiu w pełnym spektrum doznań i emocji. Opowieści, które stanowią niejako istotę chasydyzmu – zawsze oscylującego między oczekiwaniem na koniec świata, a radosną, niemal ekstatyczną afirmacją życia.

Bastarda Trio to zespół powołany do życia w 2017 roku przez Pawła Szamburskiego (klarnet), Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Ten jedyny w swoim rodzaju zestaw instrumentów umożliwił muzykom wykreowanie wyjątkowego brzmienia zespołu, które stało się wyznacznikiem stylu i unikalną cechą Bastardy.

W krótkim czasie Trio wykształciło własny język muzyczny, który stał się narzędziem do przetwarzania i komponowania nowej muzyki, czerpiącej inspiracje z wielu intrygujących źródeł – od średniowiecznej i renesansowej polifonii, poprzez XIX-wieczne chasydzkie Niguny, po muzykę tradycyjną z różnych zakątków świata (Portugalia, Polska, Litwa, Białoruś).

Sukces pierwszych trzech albumów nagranych w trio sprawił, że Bastarda stała się jednym z najciekawszych zespołów kameralnych na polskiej scenie muzycznej.

Źródło: MDK Konin

Udostępnij na: