Koninianka zaśpiewa na Eurowizji Junior 2022

Nie lada niespodzianka czekała dziś na koniniankę Laurę Bączkiewicz – reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2022 – w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Koninie, do której uczęszcza.

Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście – wśród nich prezydent Konina Piotr Korytkowski – w tajemnicy przygotowali dziewczynce huczne powitanie. Laura, która w weekend wygrała eliminacje do Eurowizji, dziś wróciła bowiem do szkolnych zajęć. Zamiast jednak trafić prosto na lekcję języka polskiego, została zaproszona do sali  gimnastycznej, w której czekali na nią koledzy, goście oraz „kosmiczny” tort z napisem „Leć na Księżyc!!! Tylko wracaj do nas!”. To nawiązanie do piosenki pt. „Lot na Księżyc”, którą 11-latka zaśpiewa w Armenii. – Nikt się nie wygadał. Jestem wzruszona i bardzo dziękuję – wyznała bohaterka uroczystości.

– Laura jest taką skromną dziewczyną. Widzicie ją nieraz na korytarzu, uśmiechnie się, coś tam powie i gdzieś znika. Ale jak znika, to dobrze, bo później widzimy jak rozwija swoje pasje i marzenia – mówił Zbigniew Kosmalski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie i życzył wszystkim uczniom spełnienia marzeń.

Życzenia i gratulacje składali Laurze koleżanki i koledzy ze szkoły, najbliżsi, instruktor Mariusz Urbaniak – Studio Piosenki Estradowej HIT, a także prezydent Piotr Korytkowski. Prezydent przyznał, że mocno trzymał kciuki za Laurę podczas jej niedzielnego występu w „Szansie na Sukces”, kiedy zapadła decyzja, kto zaśpiewa 11 grudnia w Armenii. Jak powiedział – jest przekonany, że finał Eurowizji Junior jest w zasięgu Laury. W imieniu mieszkańców wręczył 11-latce bukiet kwiatów i upominki. – Życzę ci rozwijania talentu i tego, żebyś mogła nim nas wszystkich cieszyć – mówił Piotr Korytkowski. – Marzenia się spełniają, a wielkim marzeniem Laury było pojechać na Eurowizję. I spełniła je! – dodał instruktor wokalny młodej artystki Mariusz Urbaniak.

Za przygotowanie takiej niezwykłej niespodzianki podziękowała wszystkim Anna Bączkiewicz – mama Laury. A na koniec wszyscy mieli okazję spróbować pysznego tortu.

Laura, gratulujemy z całego serca. Jesteśmy z Ciebie dumni!

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: