Zajrzyjmy do naszych zaprzyjaźnionych Seniorów z Zatorza…

Mija miesiąc od mojej ostatniej publikacji, zajrzyjmy więc zwyczajowo do naszych zaprzyjaźnionych Seniorów korzystających z dobrodziejstwa projektu „Zajęcia kreatywne dla Seniorów” prowadzonego w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze”.

Jak zapewne się domyślacie był to owocny okres spędzony na różnego typu aktywnościach. Jako, że zbliżamy się do małej rocznicy projektu, to Seniorki ćwiczą śpiew i swoje umiejętności recytatorskie, ale nie mogło zabraknąć oczywiście czasu na wspólną wycieczkę, tym razem ta zgrana ekipa odwiedziła Izbę Pamięci Zofii Urbanowskiej w Kowalewku, następnie pojechali do kościoła św. Wawrzyńca w Sławsku, po którym oprowadził proboszcz tamtejszej parafii. Podziwiali przepiękną okolicę m.in. dworek, drewnianą rzeźbę rycerza Marcina herbu Zaremba, a na koniec płynęli promem.

Narodowe Czytanie 2022 nasza grupa świętowała w konińskiej książnicy, gdzie spotkali się ze znaną aktorką Teresą Lipowską, innym zaś razem oddali się pracy twórczej i za pomocą patyczków kosmetycznych farbami akrylowymi tworzyli piękne kwiatowe obrazy.

Były zajęcia z muzykoterapii, wspólne świętowanie imienin jednej z członkiń, Seniorki chętnie biorą udział w ważnych wydarzeniach związanych z naszym miastem i okolicami. Uczestniczyły w Gali 45 lat Konińskiej Komunikacji Miejskiej, zakończonej koncertem Hanny Banaszak, odwiedziły również synagogę w Sompolnie, pięknie odrestaurowaną pełniącą obecnie rolę biblioteki. Poznały jej historię i zwiedziły wystawę związaną z 110 rocznicą kolei przemysłowej na ziemi konińskiej. Był również czas na zwiedzenie innych ciekawych zabytków Sompolna.

Zajrzały również do Galerii Sztuki „Wieża Ciśnień” na wystawę prac Telemacha Pilitsidisa pt. ” Afirmacje”.

Nie tylko zabawą człowiek żyje, czasami warto znaleźć czas na ważne życiowe sprawy, uczestniczyli w warsztach z prawnikiem  zatytułowanym „Prawo cywilne w praktyce- darowizny, testamenty, odwrócone hipoteki „.

Także sami widzicie czasu na nudę i narzekanie nasi Seniorzy nie mają, jeśli macie w swoim środowisku samotnego seniora to nie pozwólcie mu się nudzić i wspomnijcie o tej ciekawej inicjatywie!

Źródło: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”

Udostępnij na: