Kredyt zero procent i 600 zł dopłaty do wynajmu mieszkania!

1 marca 2023 roku podczas  konferencji prasowej poseł Tomasz Piotr Nowak zaprosił mieszkańców Wielkopolski do udziału w spotkaniach w dniach 10-11 marca 2023 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbędzie się 10 marca o godzinie 17.00 spotkanie w formule otwartej w którym wezmą udział posłanki i posłowie:
– Małgorzata Kidawa Błońska
– Cezary Grabarczyk
– Mirosława Nykiel
– Krzysztof Gadowski
– Tomasz Piotr Nowak

Ta szeroka akcja będąca działaniem prekampanijnym wystartowała w Łodzi, Wielkopolska będzie drugim regionem, który odwiedzą parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w ramach przedsięwzięcia „Tu jest przyszłość”.
Podczas dwudniowego pobytu parlamentarzystów odbędą się dwa spotkania środowiskowe. Pierwsze z przedsiębiorcami, przedstawicielami związków zawodowych i stowarzyszeń, jego tematem będzie transformacja, klastry energii, gospodarka w obiegu zamkniętym. Na drugie zostaną zaproszeni nauczyciele i będzie ono dotyczyć tematów związanych z oświatą. Kolejne spotkanie z mieszkańcami w formule otwartej odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.

Parlamentarzyści przybędą do Konina z dwoma ważnymi przesłaniami jakie będą chcieli wdrożyć po wygranych wyborach, obydwa dotyczą polityki mieszkaniowej dla młodych osób nie posiadających własnych lokali mieszkalnych. Pierwsza propozycja to kredyt zero procent bez odsetek i marży bankowej dla osób do 45-roku życia, które zdecydują się na zakup mieszkania i jego remont, druga to dopłata 600 zł dla osób zdecydowanych na wynajmowanie mieszkania. Pieniądze na finansowanie tych programów mają się znaleźć z likwidacji nadużyć i afer, które mają miejsce obecnie stwierdził poseł Nowak.

Parlamentarzyści planują także spotkanie z prezydentem Konina, by porozmawiać o wodzie i ściekach, niewydolności krajowego regulatora, przez którego działania cała branża wodno-kanalizacyjna w naszym kraju jest w katastrofalnej sytuacji finansowej. Ma zostać przygotowana nowela ustawy powodująca, że władztwo nad ceną wody i ścieków wróci do samorządów. Kolejnym ważnym tematem do omówienia jest sprawa remontu mostu na Trasie Warszawskiej, będącego w ciągu DK 92. Drogi krajowe powinny być remontowane z budżetu GDDKiA i budżetu państwa i nie ma zgody na to by zostawiać z tym problemem samorząd, który nie posiada w swoim budżecie odpowiednich środków na realizację tego ogromnego i ważnego dla Konina i regionu zadania i również w tym przypadku parlamentarzyści przewidują przygotowanie odpowiedniej nowelizacji.

Udostępnij na: