Podsumowanie Roku Sportowego 2022. Konińscy sportowcy nagrodzeni

Każdy z nich jest pracowity, konsekwentny  i uparty w dążeniu do celu. Indywidualnie bądź drużynowo zdobywają medale i tytuły, a łącząc siły – wszyscy razem – wypracowali  dla Konina 36. miejsce w kraju w sportowym rankingu obejmującym ponad 900 gmin. Konińscy sportowcy – przedstawiciele lokalnych klubów specjalizujących się w różnych dyscyplinach sportowych mieli 1 marca swoje święto. Na Podsumowanie Roku Sportowego 2022 zaprosił ich prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Ubiegły rok należy uznać za dobry dla sportu. W rankingu ogólnokrajowym uplasowaliśmy się na 36. miejscu. W Koninie musimy inwestować w kluby i bazę sportową. Budowę stadionu przy ul. Dmowskiego rozszerzyliśmy o remont parkingu. Przed nami także wyzwanie związane z przebudową hali Rondo. Dziękuję wam wszystkim za wysiłek, za to, że przynosicie dumę naszemu miastu. Życzę wszystkim wielu sukcesów – mówił prezydent.

W sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury pojawiło się kilkudziesięciu sportowców wraz z trenerami. Z życzeniami pospieszyli też parlamentarzyści: Tomasz Piotr Nowak, Leszek Galemba i Tadeusz Tomaszewski.

Gratulujemy nagrodzonym sportowcom, a są to:

  1. Drużyna Stowarzyszenia Sportowego Mustang za wywalczenie tytułu Mistrza Polski i Super Pucharu Polski w koszykówce na wózkach: Piotr Darnikowski, Marek Bystrzycki, Przemysław Stelmasik, Marcin Płóciennik , Mateusz Tylak, Kamil Kornacki, Adrian Jankowski, Daniel Brzeziński, Marek Wesołowski, Piotr Łuszyński, Marcin Kupiecki.
  2. Przedstawiciele Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych – Wielkopolska Konin za sukcesy na imprezach ogólnopolskich dla osób z niepełnosprawnościami: Karolina Płóciennik, Aleksandra Michalak, Miłosz Chojnicki.
  3. Jan Klimowski – UKS Smecz
  4. MKS MOS – Lena Niedźwiecka
  5. Koniński Klub Szermierczy: Sylwia Matuszak (III na PŚ Seniorów w Atenach), Natalia Nowinowska, Stanisławski Adrian, Michalina Fic, Krystian Borkiewicz, Olaf Stasiak, Małgorzata Zawodniak, Hubert Glasner, Papuzińska Alicja, Szreder Michał, Kacper Nowinowski, Sebastian Glanc, Kamil Sikorski, Kaczmarczyk Adam, Radoch Filip, Malcer Kacper, Radke Paweł.
  6. Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów: Mateusz Sztrauch, Dawid Migas, Konrad Waliniak, Filip Biernacki, Kamil Kudliński, Michał Rząca, Gabriel Klepacki, Patryk Wawrzyniak.
  7. Klub Bokserski Zagłębie: Julian Witkowski, Albert Betke, Natalia Niedźwiedź, Julia Gieryn, Danuta Lewandowska, Kajetan Bajzert.
  8. Copacabana Konin: Marika Flis, Aleksandra Urycka.

Dziękujemy za piękną oprawę muzyczną artystom z MDK-u.

W 2022 roku wydatki z budżetu miasta na kulturę fizyczną wyniosły ponad 17 milionów złotych i były o ponad 3,5 miliona wyższe niż rok wcześniej. Miasto Konin przeznaczyło 2 miliony 815 tysięcy zł na dotację celową na realizację zadań w ramach „Szkolenie uzdolnionych sportowo w wybranych dyscyplinach sportu”; 55 tysięcy zł na „Organizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców Konina” – małe granty; 10 tysięcy zł na „Organizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami” – małe granty.

Miasto przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Fundacji Zwalcz Nudę i było organizatorem Narodowego Dnia Sportu, w ramach którego zostały zorganizowane otwarte treningi i zajęcia sportowe.

W prowadzonej przez Ministerstwo Sportu ogólnopolskiej klasyfikacji sportowej dzieci i młodzieży (wyniki od młodzika do młodzieżowca) konińscy sportowcy zgromadzili łącznie 719 punktów. Dało to nam 36. miejsce w kraju w rankingu obejmującym ponad 900 gmin.

Tradycyjnie już największą zdobyczą punktową pochwalić się może Koniński Klub Szermierczy (270,66 pkt). Setkę przekroczyły też: Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów (146,35) oraz Zagłębie Konin (147,34). W zestawieniu klubów, które punktowały w 2022 roku są także: Medyk Konin (duży spadek w porównaniu do lat poprzednich) Copacabana Konin, Start Konin, UKS Smecz i MKS MOS.

Źródło tekstu: www.konin.pl / Fot. Tomek Biedziak

Udostępnij na: