Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W dniu 10 sierpnia 2023 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się kolejna uroczystość, na której świętowano długoletnie pożycie małżeńskie i związane z tym nadanie medali dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły ze sobą więcej niż 50 lat.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Do zaszczytnego grona Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, zaproszono 8 par.

Długoletni jubileusz pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo  Elżbieta i Zdzisław Boks

Państwo  Leokadia i Ryszard Borek

Państwo  Teresa i  Henryk Gajewscy

Państwo  Zdzisława i Zdzisław  Kaweccy

Państwo  Anna  i Stanisław  Musielak

Państwo  Bożena i Henryk Mysłek

Państwo  Zofia i Henryk Oleniak

Państwo  Maria i Wojciech  Szkudlarek

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski.  Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził  słowa uznania i podziękowania za wytrwałe,  zgodne  i pełne miłości  pożycie małżeńskie, stanowiące  wspaniały  przykład dla młodego pokolenia. Wszystkim parom życzył  kolejnych  pięknych jubileuszy spędzonych w zdrowiu i miłości. Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety  kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową  w urokliwym ogrodzie znajdującym się przy Dworku Zofii Urbanowskiej.

Szanownym Jubilatom gratulujemy zacnych rocznic pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat  życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych,  corocznych jubileuszy.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: