Miasto Konin weźmie na siebie koszt zaległych opłat!

Niedługo kolejna sesja Rady Miasta Konina, na której zaproponuję radnym rozwiązanie sprawy zaległych dopłat za wodę w taki sposób, by chronić interes mieszkańców i przedsiębiorców.
Miasto weźmie na siebie koszt zaległych opłat (chodzi o zaległości za 1,5 roku), które skumulowały się w wyniku błędnego działania państwowego przedsiębiorstwa Wody Polskie. Pisałem o tym szczegółowo wcześniej.
Koszt zaległych opłat to 15.480.000 zł. Miasto w ciągu 10 lat wywiąże się z tego zobowiązania względem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
Pracowaliśmy nad znalezieniem wyjścia z tej sytuacji przez kilka miesięcy, sprawdziliśmy wszystkie możliwości, korzystaliśmy z pomocy ekspertów. To, co proponujemy jest najlepszym z możliwych rozwiązań, bo nie wyobrażam sobie, byśmy za błędy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie mieli obciążać koninian. Byłaby to wielka niesprawiedliwość!
Myślę, że ta propozycja spotka się z przychylnością radnych. Głosowanie m.in. nad tym projektem uchwały odbędzie się 25 października.
To oczywiście jeden z tematów, które będą poruszane na sesji. Cały program jest dostępny w BIP – poinformował na konferencji prasowej Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski.
Udostępnij na: