Miejskie TBS wmurowało kolejny kamień węgielny

23 maja o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Obrońców Westerplatte 7 w Koninie.
W planowanym budynku mieszkalnym wielorodzinnym zlokalizowanym na działkach nr 132/4 i 1031 o/Starówka, którego budowa rozpoczęła się w marcu tego roku będzie się znajdowało 16 lokali mieszkalnych przeznaczonych dla najemców, rozmieszczonych na trzech kondygnacjach, budynek jest niepodpiwniczony o łącznej powierzchni użytkowej 732,1 m². Mieszkania będą 2 pokojowe o powierzchni użytkowej od 40 do 54 m², będą posiadać dodatkowo oddzielne komórki lokatorskie. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych w zagospodarowaniu terenu oraz w części parterowej bez barier architektonicznych. Będzie to budynek o nowoczesnej architekturze, wraz z zagospodarowaniem terenu, placem zabaw, infrastrukturą towarzyszącą i zielenią. Budynek będzie wyposażony w energooszczędne oświetlenie, podświetlenie elewacji oraz monitoring wizyjny, zapewni komfort zamieszkania oraz przyczyni się do ożywienia konińskiej Starówki.
Na terenie posesji powstanie 16 miejsc parkingowych, do których dojazd będzie możliwy dla posiadaczy pilota do szlabanu pod pierwszą kondygnacją budynku.
Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane KROL Sp. z o.o. sp. k. z Kłodawy, wykonawca został wybrany w ramach PZP. Roboty mają się zakończyć w czerwcu 2023 roku.
Nadzór inwestorski prowadzi Zakład Obsługi Inwestycji – Henryk Szymański z Konina,  a autorem projektu jest Pracownia AiG Architekci Andrzej Bielewski , Agata Steindel, Bartosz Gierwielaniec z Modły Królewskiej. Łączne nakłady na inwestycję to około 7 mln zł. Źródłem finansowania przedsięwzięcia jest Fundusz Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego zasilany środkami budżetu państwa, w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego. W dzisiejszej uroczystości wzięli udział  Witold Nowak – zastępca Prezydenta Miasta Konina, Tadeusz Wojdyński – Przewodniczący Rady Miasta, Marek Libertowski – Prezes Miejskiego TBS Sp. z o. o. w Koninie wraz z pracownikami, prezesi spółek miejskich, przedstawiciele projektanta, wykonawcy i nadzoru inwestorskiego.
Udostępnij na: