Muzyczne święta na wysokości

Morzysławska świątynia pw. św. Wojciecha słynie ze swej akustyki, uwielbianej przez muzyków jak i słuchaczy. Kolejny raz potwierdził to bożonarodzeniowy „Koncert świąteczny”, który w poniedziałkowy wieczór (drugi dzień świąt) zagrali znakomici konińscy muzycy: Rafał Stegenta – saksofony i Robert Goździewicz – piano.

Powiedzieć że kolędy, pastorałki i znane jazzowe standardy świąteczne brzmiały znakomicie to jakby nic nie powiedzieć. Po prostu – tak jak już wiele razy wcześniej – w kościele pw. św., Wojciecha znów fruwały anioły, dając radość słuchaczom i muzykom. Koncert poprzedził tradycyjny opłatek, rozniesiony wśród wiernych przez proboszcza parafii ks. Henryka Witczaka oraz ks. Pawła Śmigla, współtwórcę projektu „Trzeźwienie przez kulturę”. Były też życzenia i wiele słów związanych z nadzieją oraz podziękowania za wsparcie i zrozumienie.

Bożonarodzeniowy „Koncert świąteczny” odbył się dzięki finansowemu wsparciu Miasta Konina, Parafii św. Wojciecha przy współudziale tygodnika Adalbertus i KDK.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: