MZGOK dba o swoich pracowników!

W połowie listopada w Krakowie odbyła się IX edycja mobilnego wydarzenia gospodarczego Polski Kongres Przedsiębiorczości, w czasie uroczystej gali Henryk Drzewiecki, Prezes Zarządu MZGOK Sp. z o. o. odebrał z rąk organizatorów Statuetkę „Rzetelny Pracodawca 2022”.
Na takie wyróżnienia pracuje się latami, nasza spółka miejska zakończyła właśnie montaż nowego systemu wentylacji oraz układu grzewczo-chłodzącego kabiny sortowniczej Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o. o. w Koninie. Ta inwestycja przyczyni się bezsprzecznie do poprawy warunków pracy i bezpieczeństwa pracowników sortowni.
W sortowni pracują 44 osoby w systemie trzy zmianowym, praca wre od niedzieli od godziny 22.00 do piątku do 22.00, dużym wyzwaniem było więc dostosowanie czasu montażu nowej wentylacji. Wykonawca miał wskazany 5-dniowy czas na montaż, był to maksymalnie dopuszczony czas postoju instalacji wentylacyjnej, wywiązał się jednak perfekcyjnie z zadania w znacznie krótszym czasie, bo prace zakończyły się po 2,5 dniach od ich rozpoczęcia!
Kabina sortownicza oczywiście posiadała już wcześniej wymagany prawem system wentylacji, ale z upływem czasu instalacja stawała się zawodna i wymagała częstych wizyt serwisowych, nie trzeba oczywiście nikomu tłumaczyć jak ważny jest ten system w tak specyficznym miejscu pracy jakim jest sortownia odpadów komunalnych!
Naszej spółce miejskiej zależało na tym, by montowany układ spełniał jej wszystkie oczekiwani, ogłoszono przetarg, w którym swoją ofertę złożyła jedna firma, która wygrała również ten przetarg, był to INSTAL-SERWIS Sp. z o.o. z Konina. Wartość tego zadania to ponad 380 000 zł brutto.
– Kabina sortownicza to bardzo specyficzne pomieszczenie i miejsce pracy, przechodzi przez nie taśma transportowa z której pracownicy wybierają surowce wtórne i wrzucają do odpowiednich wsypów. Pomimo faktu, że jest zamykana, zawsze występują nieszczelności i straty ciepła. Dbamy o warunki pracy, by w kabinie sortowniczej była odpowiednia wymiana powietrza i temperatura, trafiają tam odpady komunalne w znacznych ilościach podczas każdej zmiany. Pomieszczenie dodatkowo jest wyposażone w lampy bakteriobójcze, przeprowadzana jest cyklicznie dezynfekcja, robimy wszystko by nasi pracownicy pracowali w godnych i bezpiecznych warunkach! Dlatego zamawiana instalacja była „szyta pod nasze potrzeby”, to inteligentny układ zapewniający utrzymanie wprowadzonych przez obsługę parametrów, jakie muszą być w kabinie sortowniczej – skomentował Dariusz Ciepliński, Kierownik Sortowni MZGOK Sp. z o. o. w Koninie.

Źródło: MZGOK Sp. z o. o. / Fot. Tomek Biedziak

Udostępnij na: