W MZGOK pięknie dbają o potrzeby pracowników!

Rozbudowę budynku administracyjno-socjalnego (B) Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie przeprowadzono w marcu 2022 roku. Powiększenie powierzchni socjalnej dla pracowników Sortowni, Kompostowni i Składowiska wynikało z konieczności zapewnienia załodze warunków zgodnych z bhp. Nakłady własne, które zostały poniesione wyniosły 1 492 439.97 zł brutto.

Całkowita powierzchnia użytkowa wybudowanej części to 960,3m2, zapewniająca należyte warunki socjalne dla 14 kobiet oraz 30 mężczyzn.

Na dobudowanym budynku zamontowano również instalacja fotowoltaiczną o mocy 30kWp. Doskonale wpasowująca się w ekologiczny kierunek działalności naszej spółki miejskiej.

Teren wokół dobudowanej części został obsadzony roślinami pochodzącymi przede wszystkim z upraw prowadzonych przez MZGOK Sp. z o.o., są to: trawy ozdobne (obecnie uprawianych jest ponad dwadzieścia gatunków), krzewy lawend oraz inne rośliny zakupione, w celu zapewnienia bioróżnorodności. Dla polepszenia wzrostu, wykorzystany został również firmowy ulepszacz do gleby o handlowej nazwie „MAGNO HORTIS”, produkowany w zakładzie. Dzięki niemu, posadzone w 2022 roku rośliny teraz prezentują się w pełnej okazałości. Z przedstawieniem niniejszej inwestycji nasza spółka miejska czekała półtora roku, by uwydatnić piękno posadzonych przez pracowników roślin. I jak się okazuje warto było poczekać, bo zieleń robi wrażenie, w takich warunkach pracuje się przyjemniej, walory wizualne doceniają również goście odwiedzający spółkę podczas wycieczek edukacyjnych!

Źródło informacji: Paweł Korytkowski MZGOK Sp. z o. o. / Fot. Tomek Biedziak

Udostępnij na: