MZGOK zachęca do odwiedzin grupy zorganizowane!

W miniony piątek naszą spółkę miejską odwiedziła szkoła z Dobrosołowa, wizyta w MZGOK to znakomita okazja do nauki o gospodarce odpadami, recyklingu i ochronie środowiska. Pracownicy zakładu pokazali jak dbają o środowisko oraz jakie innowacyjne rozwiązania stosują w obszarze zielonej transformacji.

Przy okazji ponowię zaproszenie wystosowane przez MZGOK do odwiedzin zakładu przez wycieczki szkolne i inne grupy zorganizowane, warto zobaczyć na miejscu procesy zarządzania naszymi odpadami komunalnymi, termicznym ich unieszkodliwianiem. Warto zobaczyć jak wiele zależy od nas samych, by świat był czystszy i piękniejszy.

Miałem okazję być w MZGOK ze sporą liczbą wycieczek z dużym przekrojem wiekowym, od przedszkolaka, przez młodzież szkolną aż po aktywnych seniorów i wszyscy opuszczając zakład byli pod ogromnym wrażeniem. Często też upadały krążące mity, że ta cała segregacja to totalna ściema, że i tak wszystko trafia do jednego strumienia odpadów. Przyjechali, zobaczyli i wyjeżdżając stamtąd postanawiali, że jeszcze bardziej przyłożą się do codziennej segregacji odpadów w swoim domu, bo warto odzyskiwać surowce wtórne, a nie wykorzystywać zasoby naszej planety. Przyjedźcie, wiele ciekawych rzeczy zobaczycie i bankowo nudzić się nie będziecie!

Udostępnij na: