Niesamowity Koncert Barbórkowy z fruwającym dyrygentem!

Po dwóch latach pandemicznej przerwy na deskach gościnnej sceny DK Oskard wspaniała orkiestra zagrała wspaniały Koncert Barbórkowy. Orkiestrę Dętą PAK KWB Konin rewelacyjnie poprowadził jej dyrygent i kapelmistrz Mirosław Pacześny.

Jak koninianie, choć było też wiele osób spoza naszego miasta, stęsknili się za barbórkowymi koncertami w wykonaniu orkiestry muzyków w górniczych mundurach niech świadczy fakt, że sala Oskardu wypełniona była po brzegi. A dwie godziny w muzyką instrumentalną i wokalną, solistami minęły bardzo szybko. Słowa najwyższej pochwały należą się też prowadzącej koncert Kamili Pacześnej. Ale po kolei. Jak każe tradycja muzyczne delicje rozpoczął „Hymn górników”. Dopiero po nim przyszła kolej na lżejsze utwory. Byłą więc klasyka filmowa, kompozycje polskie. Nie zabrakło oczywiście solistów – od przepięknego (także pod względem muzycznym) tria puzonistek, przez szalonego gitarzystę, trębaczy oraz… śpiewającego przeboje Krzysztofa Krawczyka Andrzeja Tylmana. Dość powiedzieć, że każdy z solistów, jak i cała orkiestra, nie szczędzili serc i talentów. Publiczność doceniała to rzęsistymi brawami, a nawet owacjami na stojącą.

I chyba Koncert Barbórkowy Orkiestry Dętej PAK KWB Konin był naprawdę udany, bo gdy muzycy grali to ich dyrygent… fruwał. Gratulujemy znakomitego koncertu i dziękujemy! Oczywiście niecierpliwie czekamy na kolejne spotkania z muzykami w górniczych mundurach.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: