Ukraińska muzyka rozbrzmiewała w ratuszu

Na kolejnym koncercie z cyklu „Prezydent Konina zaprasza muzyka w ratuszu” w sobotni wieczór (14 maja) wystąpiło Lwowskie Trio Fortepianowe. Lwowskie Trio Fortepianowe jest znane konińskiej publiczności. Nie pierwszy raz gościło bowiem w naszym mieście. Natalia Rewakowicz – fortepian, Kateryna Poteriajewa – skrzypce i Olga Szutko – wiolonczela znakomicie zapisały się w pamięci koninian, interpretacją muzyki europejskich kompozytorów. W sobotę wystąpiły w repertuarze muzyki skomponowanej przez ukraińskich twórców, ze szczególnym uwzględnieniem lwowian.

Wzbudziły niekłamany podziw czego dowodem były owacje na stojąco zgotowane przez publiczność. Zastępca prezydenta Konina Witold Nowak, dziękując instrumentalistkom, tworzącym Trio, nie krył wzruszenia i olbrzymiej wdzięczności. Podkreślił także, że muzyka, szerzej – kultura, eksponują wartości najważniejsze dla każdego człowieka – miłość.

W części promocyjnej wystąpił, znakomicie sobie radząc z trudnymi utworami i tremą, młodziutki gitarzysta, uczeń PSM w Koninie, w klasie Andrzeja Majewskiego (ze swadą poprowadził kolejny ratuszowy koncert) Bartosz Radecki.

Źródło: www.konin.pl

Udostępnij na: