Nowi klienci ciepła systemowego

Na brak zajęcia w okresie zimowym nie może narzekać Dział Wykonawstwa MPEC-u. Mimo zimy, warunki atmosferyczne pozwalają na realizację nowych przyłączy. Na uwagę zasługują dwie lokalizacje. Pierwsza to Dom Seniora w Koninie, który mieścić się będzie przy ulicy Magnetytowej, a buduje go Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Aby obiekt zasilić z sieci miejskiej konieczne jest położenie odcinka sieci ciepłowniczej o długości ok. 400 m. Przewidywane zapotrzebowanie mocy dla tego obiektu to ok. 0,2 MW, natomiast przekroje sieci uwzględniają również kolejne obiekty wielorodzinne planowane w tej lokalizacji.

Drugim nowym i jednocześnie dużym odbiorcą ciepła będzie spółka Dekada, a konkretnie chodzi o obiekt budowanego dworca PKP połączonego z galerią handlową.
W tym przypadku łączne zapotrzebowanie na ciepło dla tego obiektu wynosi ponad 0,7 MW. Aby podłączyć obiekt do miejskiego cieplika pracownicy MPEC-Konin wykonują sieć o długości ponad 140 m oraz przyłącza do budynków o łącznej długości ok. 100 m.

Materiał promocyjny MPEC-Konin / zdjęcia własne oraz MPEC-Konin

Udostępnij na: