Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie byli gospodarzami tegorocznej inauguracji nowego roku szkolnego. Ich gośćmi byli parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, komendanci służb mundurowych i duchowieństwa oraz rodzice.

Zebranych w serdecznych słowach przywitał dyrektor szkoły Karol Leszczyński i zaprezentował dotychczasowe osiągnięcia placówki, która niebawem skończy 60 lat. Podkreślił, że od lat kadra nauczycielska, pracownicy szkoły oraz uczniowie dbają o to by była ona w ogólnopolskiej czołówce szkół.

– Szanowni Państwo, drodzy uczniowie! Dziś rozpoczynamy wspólnie nowy rok szkolny 2023/2024. Poprzednia miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się w 2019 r. Wracamy zatem do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, ale nadal w czasie trwania wojny w Ukrainie – powiedział uroczyście rozpoczynając nowy rok szkolny prezydent Konina Piotr Korytkowski. – Po wakacyjnej przerwie pozdrawiam wszystkich serdecznie. Uczniom życzę, aby w naszych szkołach czuli się dobrze i bezpiecznie. Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję i uznanie otoczenia. Niech każdy dzień przynosi radość, jak najmniej stresu i rozczarowań.

Drodzy Rodzice! Nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele nadziei związanych z przyszłością Waszych dzieci. We współczesnej szkole rola rodziców jest ogromna, a Wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzę Wam pociechy i dumy z Waszych dzieci. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą efekty. Korzystając z obecności dyrektorów szkół, przedszkoli i innych instytucji związanych z oświatą, chciałbym za Państwa pośrednictwem życzyć gronom pedagogicznym i innym pracownikom dużo satysfakcji z wykonywanej pracy oraz osiągnięć Waszych uczniów, a uczniom najlepszych wyników w nauce, sporcie i innych dziedzinach życia szkolnego.

Życzę również Państwu i sobie, aby informacje o tych sukcesach docierały do nas przez cały rok szkolny. Szanowni Państwo! Łącznie do naszych przedszkoli i szkół uczęszczać będzie 15 576 (blisko 16 000) dzieci i młodzieży, w tym: do szkół podstawowych 5 177 uczniów, do szkół ponadpodstawowych 7 854 uczniów, do przedszkoli 2 545 dzieci, w tym 866 „maluchów. Rok szkolny 2023/2024 uważam za rozpoczęty. Czas wracać po wakacyjnej przerwie do szkolnych ławek, czas zdobywać wiedzę i osiągać kolejne sukcesy.

Życzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom złożyli także zaproszeni goście. W czasie uroczystości prezydent Konina Piotr Korytkowski, w towarzystwie swojego zastępcy Witolda Nowaka wręczył powołania nowym dyrektorom szkół i placówek oświatowych.

Inaugurację zakończył wspaniały koncert szkolnych artystów, którzy swoimi występami wzbudzili autentycznych aplauz zebranych. W finale dyrekcja szkoły i nauczyciele zaprosili wszystkich do… tańca. Młodzi artyści zebrali mnóstwo gratulacji i pochwał.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: