KOREAŃCZYCY DLA KONIŃSKIEJ KSIĄŻNICY!

Chun Dae-Wook – wiceprezes Korea Hydro&Nuclear Power, który przyleciał specjalnie z Seulu, by uczestniczyć w niedzielnych spotkaniach Dnia Kultury Koreańskiej w konińskim ratuszu, odwiedził także konińską książnicę. Wręczył Damianowi Kruczkowskiemu, Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie symboliczny czek na 4,5 tysiąca euro z przeznaczeniem na zakup książek dla MBP w Koninie. Wkrótce biblioteka wzbogaci się o książki o tematyce związanej z kulturą koreańską oraz innych, zgodnie z zapotrzebowaniem czytelników.
Chun Dae-Wook przekazał również bibliotece replikę kolczyków pochodzących z Królestwa Silla, wydobytych z grobowca Geumjochong w Yangsan, których oryginał wystawiony jest w „The New National Treasures 2014-2016” w Muzeum Narodowym Korei.
Na koniec goście odwiedzili biblioteczne sejfy.

To początek naszej współpracy z Korea Hydro&Nuclear Power, firmy, która ma zbudować w naszym mieście elektrownię atomową. Współpracują z nimi także przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu i koreańskiego Better World oraz Miasto Konin i ZE PAK.

Źródło: MBP Konin

Udostępnij na: