Ósemkowy Integracyjny Turniej Sportowy

W Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie odbył się Ósemkowy Integracyjny Turniej Sportowy. To już ósma edycja Turnieju. Pierwszy odbył się w 2012 r. – Sytuacja z pandemią zmusiła nas do dwuletniej przerwy, dlatego tym bardziej cieszymy się z powrotu. – deklarują Organizatorzy.
W murach „Ósemki” stawili się przyjaciele ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie, Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka.

– Turniej Sportowy, jak wskazuje nazwa, to zawody, rozgrywki, zwycięzcy, ale nie tylko! Bo to przede wszystkim wspólna zabawa, integracja, mierzenie się ze swoimi możliwościami i słabościami. Hasło przewodnie Turnieju to wspólnie i razem: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Chodzi o to, by utwierdzić się jak ważna jest współpraca w grupie, przyjaźń i koleżeństwo. – podsumowuje Monika Jaroszewska.
Podczas Turnieju nie zabrakło niespodzianek. Uczestników odwiedziła Pani Agnieszka Różańska, właścicielka psa ratownika oraz ratownik WOPR Pan Radosław Ciurzyński, którzy przypomnieli dzieciom i młodzieży zasady bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania się podczas wypoczynku i zabawy nad wodą. Wspólna zabawa została uwieńczona poczęstunkiem oraz rozdaniem dyplomów i nagród. – Turniej mógł odbyć się dzięki licznym sponsorom, którym z całego serca dziękujemy. – dodaje Monika Jaroszewska. Do zobaczenia za rok!

Źródło: SP8

Udostępnij na: