„Tak dla In Vitro”, ruszyła akcja zbierania podpisów!

Dziś o godzinie 9.30 członkowie konińskiej Platformy Obywatelskiej rozpoczęli na Bazarze Miejskim w Koninie przy ulicy 11 Listopada 7a akcję zbierania podpisów pod projektem obywatelskim „Tak dla In Vitro”. Podczas 1,5 godzinnej akcji zebrano około 100 podpisów popierających projekt osób.
 Potrzebne jest 100 000 podpisów, można zebrać podpisy na pobranej z internetu liście poparcia i dostarczyć do biura poselskiego osobiście lub za pośrednictwem poczty, można również złożyć podpis podczas akcji zbierania podpisów. Inicjatorzy akcji planują stworzyć kampanię informacyjną na temat wspomagania par dotkniętych niepłodnością in vitro, uważają, że to niedopuszczalne, że obecny rząd wycofał się z programu finansowania tej metody. W latach 2013-2016 dzięki rządowemu programowi refundacji in vitro na świat przyszło 22 191 dzieci!
Niestety ciężar odrzuconego programu wzięły na siebie samorządy, w tym roku Miasto Konin przystąpiło do programu samorządu województwa wielkopolskiego i dostało możliwość sfinansowania programu in vitro dla 18 par. Na ten cel samorząd Konina przeznaczył 90 tysięcy złotych.Para która zaklasyfikuje się do programu może otrzymać do 5 000 zł, do chwili obecnej zgłosiło się 6 par, jeżeli zainteresowanie będzie mniejsze to rozważana jest opcja większej pomocy dla biorących w programie par. Inicjatorzy akcji nie zamierzają osądzać samej metody pod względem etycznym, dając możliwość wyboru samym zainteresowanym!

Tak wygląda ulotka informacyjna promująca akcję:

Udostępnij na: