Otwarcie sezonu na Wielkiej Pętli Wielkopolski

Już 27 maja 2023 roku zapraszam Was w imieniu Organizatorów na „Otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski”.

Będzie to impreza turystyczna o zasięgu wojewódzkim, a nawet ponadregionalnym. Wydarzenie ma na celu integrację miłośników turystyki wodnej, promocję walorów turystycznych województwa wielkopolskiego, a zwłaszcza Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Tego dnia odbędzie się pierwszy spływ kajakowy z cyku #Złap_za_wiosło! Uczestnicy spływu będą mogli doświadczyć uroków Wielkiej Pętli Wielkopolski. Na fanów żeglarstwa czekać będzie wyzwanie w postaci regat żeglarskich. Już o godzinie 11:00 w Pątnowie wystartują regaty GPJK organizowane przez Klub Żeglarski przy KWB Konin wraz z Konińskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim. Zapisy oraz szczegóły pod numerem telefonu 508 285 755 – Komandor KŻ KWB Konin Tomasz Piasecki.

Aktywnych zapraszamy na turniej siatkówki plażowej, na który obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane będą osobiście w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie przy ul. Kurów 1, 62-510 Konin lub drogą mailową na adres: sportszkolny@mosirkonin.pl (podpisany skan – oryginał dokumentu musi być dostarczony w dniu zawodów). Warunkiem zgłoszenia jest wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na stronach www.mosirkonin.pl oraz www.konin.pl.

Oficjalnemu otwarciu imprezy towarzyszyć będzie inscenizacja słowno-muzyczna pn. „Wyprawa piratów” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków.

Podczas wydarzenia plenerowego będzie można skorzystać z bezpłatnych rejsów jachtami takimi jak Ślesiniak oraz Bryza, a także statkiem pasażerskim Pawełek.

Do dyspozycji uczestników wydarzenia będzie mini gastronomia, będzie można zakupić napoje ciepłe i zimne, dania typu fastfood, coś na słodko, a także obiady.

Odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Koninie oraz pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie z udziałem sekcji psów ratowniczych.

Wydzielona zostanie strefa wystawców o tematyce żeglarskiej, kajakowej oraz innych sportów wodnych.. Ponadto czekać będą na Was przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji oraz Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy poinformują Was o zasadach wypoczynku nad jeziorami.

O dobra zabawę i moc atrakcji zadbają Klub Żeglarski Spinaker oraz rozgłośnia radiowa, którzy będą czekać z programem zabaw, konkursami i animacjami na wszystkich chętnych. Dla dzieci i młodzieży aktywnie uczestniczących w konkursach czekają nagrody.

Na scenie uhonorowani zostaną finaliści konkursów:
– „Szkolna Szekla” – Powiatowy Konkurs Piosenki Żeglarskiej
– „Szlakiem Naszych Jezior 2023” – Powiatowy Konkurs Fotograficzny
– na najlepszą potrawę inspirowaną tematyką wodną w wykonaniu KGW

Program przewiduje również pokaz żeglarstwa w wykonaniu Klubu Żeglarskiego Spinaker, degustację potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz lekcję Nordic Walking prowadzoną przez NW4Konin (brak zapisów, należy się zgłosić w dniu wydarzenia).

Zwieńczeniem imprezy będzie koncert szantowy w wykonaniu zespołu Gumowe Szekle, a resztę wieczoru umili Wam Radio SuperNova.

Mieszkańcy Konina mogą skorzystać z bezpłatnej linii Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie pod nazwą „Wielka Pętla Wielkopolski”, która zapewnia transport docelowy i powrotny w dniu wydarzenia.

Źródło: LOT Marina

Udostępnij na: