OTWARTA SOBOTA w ZSEU w Żychlinie

Ósmoklasisto czy już wiesz kim chciałbyś zostać w przyszłości? Leśnikiem, ekonomistą, spedytorem, pracować w agrobiznesie, hotelarstwie czy w gastronomii, jeśli tak lub nie wiesz jeszcze w którym kierunku chcesz zmierzać to warto odwiedzić Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Szkoła z myślą o Tobie przygotowała ciekawą akcję „OTWARTE SOBOTY” podczas których możesz zwiedzić szkołę, pracownie, porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkoły.

Atutem tej szkoły jest jednozmianowy system nauki, refundacja kosztów dojazdów i dogodny dojazd do szkoły, jeżeli mieszkasz daleko od szkoły możesz skorzystać z zakwaterowania w internacie. Obecnie to tylko 30 zł miesięcznie, koszt całodziennego wyżywienia (4 posiłki) wynosi 17 złotych, połowa z tych kosztów jest refundowana.

ZSEU w Żychlinie zapewnia staże i praktyki krajowe i zagraniczne, uczniowie odbywają praktyki w Hiszpanii czy też na promie pływającym do krajów Skandynawii.

Szkoła stawia na rozwój swoich uczniów, mogą tu rozwijać swoje zdolności aktorskie i wokalne, pasje fotograficzną i rysunkową, prężnie działa wolontariat, liczne puchary, medale i wyróżnienia pięknie świadczą, że szkoła dba również o sportowe osiągnięcia swoich uczniów.

W czasie nauki uczniowie mogą zdobyć dodatkowe uprawnienia jak chociażby prawo jazdy kategorii T.

Podczas zwiedzania szkoły miałem okazję porozmawiać z uczniami i zapytać co ich skłoniło do wyboru tej szkoły i czy nie żałują tej decyzji, odpowiadali, że korzystali z pozytywnych opinii swoich starszych kolegów i koleżanek i są zadowoleni ze swojej decyzji, twierdząc, że nikt ich tu nie dociska, nauczyciele są otwarci i pozwalają im być sobą!

Gdybym miał krótko podsumować to co zobaczyłem to stwierdzam, że jest to fajna szkoła, posiadająca nowoczesne pracownie wyposażone w niezbędne multimedia, osadzona w pięknym historycznym miejscu z duszą!

W imieniu Organizatorów zapraszam Was do odwiedzin szkoły w kolejne OTWARTE SOBOTY, naprawdę warto odwiedzić to piękne miejsce, Jakubowi serdecznie dziękuję za zaangażowanie i miłe towarzystwo w roli przewodnika po kompleksie szkolnym.

Materiał promocyjny ZSEU w Żychlinie

Udostępnij na: