Pierwsza godzina BEZPŁATNIE – Dzień Bez Samochodu na Konińskim Rowerze Miejskim

Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22.09) tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, który we wtorek, 22 września zapewni użytkownikom Konińskiego Roweru Miejskiego dłuższy darmowy czas wypożyczenia.

Przez cały dzień bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu, a nie jak zazwyczaj – pierwsze 30 minut.

 Zachęcamy mieszkańców do korzystania z alternatywnych środków transportu. Mam na myśli nie tylko transport publiczny, świetną alternatywą dla samochodów osobowych mogą być właśnie rowery. Dlatego stawiamy na rozwój systemu rowerów miejskich, rozbudowę ścieżek rowerowych oraz wprowadzenie rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo i komfort rowerzystów. — mówi Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

 Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z tegorocznym hasłem przewodnim „Nieemisyjna mobilność dla wszystkich” ma na celu pokazanie po raz kolejny, jak ważne jest zapewnienie ludziom w całej Europie, a także na całym świecie, łatwego dostępu do bezemisyjnych środków transportu. Trudno było by sobie wyobrazić to wydarzenie bez udziału rowerów miejskich Nextbike, z których w Polsce korzysta ponad 2 miliony osób. Tradycyjnie Nextbike, jako lider bikesharingu włącza się w obchody Dnia Bez Samochodu wydłużając darmowy czas wypożyczenia.— mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — To nasz wkład w działania, które mogą sprawić, że nasze miasta będą bardziej przyjazne do życia. — dodaje Wojtkiewicz.

Przez cały wtorek 22 września (tj. od północy do godziny 23:59) bezpłatna będzie pierwsza godzina. Zamiast bezpłatnych pierwszych 30 minut miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem jednego z systemów Nextbike. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

źródło:  Nextbike Polska S.A.

Udostępnij na: