Posprzątają miasto dwa razy szybciej!

Nasza spółka miejska PGKiM Sp. z o. o. poinformowała, że posprząta w tym roku Konin dwa razy szybciej po akcji zima!

Wszystko dzięki zakupowi nowej zamiatarki marki BUCHER V20, to nowsza i bardziej udoskonalona wersja zakupionej w 2020 roku zamiatarki BUCHER CityCat 2020.

Zamiatarkę spółka zakupiła ze środków własnych za kwotę około 606 000 zł netto. Jest to zamiatarka kompaktowa o konstrukcji przegubowej, jest wyposażona w 2 szczotki talerzowe boczne oraz szczotkę czołową pracującą na ramieniu w zakresie 180 stopni. Szerokość zamiatania dwóch szczotek bocznych to ponad 2m, jest wyposażona w dodatkowe ramię umożliwiające montaż trzeciej przedniej szczotki wykonanej z lin stalowych do usuwania chwastów.

Zbiornik na zmiotki o pojemności 2m3  jest wykonany ze stali nierdzewnej, wyposażona jest układ cyrkulacji wody. Zamiatarka spełnia wymogi certyfikatu PM 10 I PM 25, co oznacza, że radzi sobie z przechwytywaniem nawet drobnych pyłów o średnicy 2,5 mikrometra. Posiada w zestawie zamontowaną myjkę wysokociśnieniową z ciśnieniem roboczym 120 bar, lancą i przewodem o długości 8 m i podłączeniem do zbiornika z czystą wodą.

Zamiatarka jest wyposażona w ręczny wąż ssawny o średnicy 120 mm i długości 4 m zamontowany z tyłu pojazdu.

Źródło informacji PGKiM Sp. z o. o. w Koninie / Fot. Tomek Biedziak

Udostępnij na: