Zajrzyjmy do naszych strażaków…

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie otrzymała nowy pojazd wielozadaniowy marki POLARIS model RANGER 1000 EPS.

Kluczyki do pojazdu w dniu 14 grudnia 2022 r. wręczył nadbryg. Dariusz Matczak Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Maciejowi Pilarskiemu Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Koninie podczas odprawy kadry kierowniczej PSP województwa wielkopolskiego.
Pojazd o mocy 58 KM, z napędem na cztery koła wraz z przyczepą trafił na wyposażenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie z przeznaczeniem do prowadzenia działań ratowniczych w trudnym terenie oraz będzie wspomagał działania w ramach modułu GFFFV Poznań (Moduł do Gaszenia Pożarów Lasów z ziemi).
Powyższe przedsięwzięcie o łącznej kwocie 138 999,00 zł zostało sfinansowane w 100 % ze środków Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Nasi strażacy ogromnie dziękują za to wsparcie ich działań, ja jednak im życzę spokojnej służby i by nowy pojazd był jak najmniej potrzebny!

17 grudnia 2022 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Turku odbył się halowy turniej piłki nożnej o puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn, w tym strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.
Strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Nr 1 i 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie po zaciętej rywalizacji zajęli pierwsze miejsce.
Puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wręczył nadbryg. Arkadiusz Przybyła Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Dodatkowym uhonorowaniem turnieju było zdobycie tytułu najlepszego bramkarza przez konińskiego strażaka Tomasza Skvrna, który otrzymał nagrodę Prezesa OSP Kawęczyn.

Źródło: Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Koninie

Udostępnij na: