Poznaliśmy pełny skład Konińskiej Rady Kobiet.

Z przyjemnością przedstawiam Państwu pierwszą w naszym mieście Konińską Radę Kobiet. Dzisiaj miałem przyjemność uczestniczyć w posiedzeniu inauguracyjnym, podczas którego wręczyłem Paniom powołania do Rady – napisał w mediach społecznościowych Piotr Korytkowski prezydent Konina.

Konińską Radę Kobiet tworzy 11 pań: Olga Żaryn, Agnieszka Niekochańska, Monika Smorowska, Anna Klechniowska, Anna Maria Olędzka-Plucińska, Ewa Jacaszek, Izabela O’Sullivan, Beata Marszał, Małgorzata Krawczyńska, Beata Stanisławska-Zielak, Iwona Kaczmarek.

Rada jest społeczna, apolityczna, ma rolę doradczą i inicjatywną. Ma być głosem koninianek, wspierać je, integrować i reprezentować. Wśród Radnych są m.in. nauczycielki, dziennikarki, bankowiec, biznesmenka, wolontariuszki, osoby działające na rzecz dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami, specjalistka od poradnictwa rodzinnego. Jak widać – doświadczenie szerokie i bardzo różnorodne.

Życzę wszystkim Paniom wielu pomysłów, wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Rada ma już solidny fundament. Wierzę, że wkrótce poznamy efekty pierwszych działań na nim zbudowanych. Wszystkim Paniom gratuluję. Spośród 16 zgłoszeń Komisja Wyborcza mogła jednak wybrać tylko 8 pań, 3 Radne wskazałem ja. Tym kandydatkom, które złożyły swoje oferty, a nie zostały wybrane, bardzo dziękuję za ten krok, bo to pokazuje, że inicjatywa była potrzebna. Powodzenia! Liczę na dobrą i owocną współpracę – dodał prezydent Korytkowski.

Udostępnij na: