Prezydent przekazał dzieciom klucz i władzę!

W czwartkowy ranek (1 czerwca) prezydent Konina Piotr Korytkowski oficjalnie otworzył 43. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Przekazując dzieciom symboliczny klucz od miasta potwierdził, że to właśnie one przejęły w Koninie władzę.

Uroczyste otwarcie Festiwalu dobyło się na skwerze przed Konińskim Domem Kultury. Jego uczestników powitała dyrektor placówki, jednocześnie dyrektor Festiwalu Elżbieta Miętkiewska, życząc wszystkim zdobycia laurów i obiecując, że za wszystkich – ponad 2700 uczestników (to rekord frekwencji w historii Festiwalu) – trzyma kciuki.

– Festiwal w Koninie jest świętem wszystkich dzieci, a także sztandarową imprezą w naszym mieście. Życzę, żeby podczas pobytu w Koninie nie zabrakło wam energii i zabawy. Będziemy to zapewniali – powiedział prezydent Konina Piotr Korytkowski. – Liczę, że zawieziecie dobrą opinię o naszym mieście i festiwalu oraz o tym, że fajnie było tutaj przebywać w gronie rówieśników. Liczę także, że zostaną też u nas zawarte przyjaźnie.

Przekazując symboliczny klucz od Konina stwierdził: – Rządźcie w mieście godnie i dobrze!

Zaprezentowano także wszystkich jurorów, którzy będą oceniać występy młodych tancerzy i wokalistów.

Otwarcie Festiwalu uświetniły występy małych artystów ze Studia Piosenki Estradowej HIT Mariusza Urbaniaka. Wśród nich była także Laura Bączkiewicz, laureatka dziecięcej Eurowizji. Nie zabrakło także festiwalowego hymnu – „Wpadnij, wpadnij do Konina…”.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: