Prezydent wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W dniu 14 lipca 2023 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się kolejna uroczystość, na której świętowano długoletnie pożycie małżeńskie i związane z tym, nadanie medali, dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły ze sobą 50 lat.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny. Do zaszczytnego grona Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, zaproszono 6 par.

Długoletni jubileusz pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo Irena i Władysław Karbowy

Państwo Jadwiga i Kazimierz Kowalińscy

Państwo Danuta i Wojciech Kwiatkowscy

Państwo Barbara i Henryk Szatkowscy

Państwo Irena i Tadeusz Szopa

Państwo Danuta i Jerzy Wysoccy.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski. Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził słowa uznania i podziękowania za wytrwałe, zgodne i pełne miłości pożycie małżeńskie, stanowiące wspaniały przykład dla młodego pokolenia. Wszystkim parom życzył kolejnych pięknych jubileuszy spędzonych w zdrowiu i miłości. Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową w urokliwym ogrodzie znajdującym się przy Dworku Zofii Urbanowskiej.

Szanownym Jubilatom gratulujemy zacnych rocznic pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych, corocznych jubileuszy.

Udostępnij na: