Promują bezpieczną turystykę rowerową już 5 lat!

6 grudnia 2018 roku członkowie Klubu Turystyki Rowerowej CIKLO wspólnie z WORD w Koninie spotkali się z uczniami szkoły, aby przeprowadzić pogadankę na temat bezpiecznej turystyki rowerowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Sokółkach.

Z założenia miała być to spontaniczna, jednorazowa akcja, ale plan zawiódł, bo akcja bardzo się spodobała młodym ludziom i ich opiekunom. Postanowili więc ruszyć do szkół i przedszkoli ze swoją misją krzewienia bezpiecznej turystyki rowerowej w Koninie i okolicach i tak jeżdżą już od 5 lat.

Na spotkaniach pokazują swoje wyprawy rowerowe, omawiają niezbędne wyposażenie roweru i cyklisty, przepisy ruchu drogowego i  bezpieczeństwo na drodze. Robią to w takiej formie, aby informacja dotarła do młodych odbiorców, czyli lekkiej, łatwej i przyjemnej. Na zakończenie spotkania uczestnicy dostają gadżety odblaskowe ufundowane przez koniński WORD.

Po 5 latach ze swoją kultową już akcją  „Rower i ja” wrócili tam, gdzie się wszystko zaczęło czyli do Sokółek, w spotkaniu uczestniczył Mariusz Seńko, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, Grzegorz Maciejewski, Wójt Gminy Kazimierz Biskupi oraz dyrekcja placówki edukacyjnej.

Jak na jubileusz przystało spotkanie zorganizowano z przytupem, gratuluję Wam wytrwałości i niech Wasza akcja trwa do końca świata i o jeden dzień dłużej, zarażajcie miłością do tej prozdrowotnej, zeroemisyjnej turystyki rowerowej kolejne rzesze młodych ludzi!

Źródło zdjęć i informacji: PTTK Konin / CIKLO

Udostępnij na: