Ruszajmy w kolejne „Muzyczne Podróże z MDK”!

Kolejny raz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie latem organizuje Muzyczne Podróże z MDK. Już 3 lipca zapraszam Was na koncert ,,Słońca jakby mniej…” z piosenkami z repertuaru Anny Jantar.

Koncert w Muzeum Okręgowym  w Koninie rozpocznie się o godz. 20. W trakcie będziemy mogli posłuchać między innymi ,,Tyle słońca w całym mieście”, ,,Najtrudniejszy pierwszy krok” czy ,,Słońca jakby mniej”. Koncert w wykonaniu Wojowników Światła MDK ( prowadzonych przez Sylwię Dziardziel )  z zespołem pod kierownictwem Krystiana Webera.

Przebojem pt. „Najtrudniejszy pierwszy krok” zaśpiewanym na XI KFPP w Opolu (1973), Anna Jantar rozpoczyna swą solistyczną karierę. Rok 1974 obfituje w szereg nagród i wyróżnień. Wielkim przebojem w Polsce staje się w tym czasie jej najbardziej rozpoznawalna do dziś piosenka pt. „Tyle słońca w całym mieście”.

We wrześniu 1975 roku w sprzedaży jest już w tym czasie jej pierwszy longplay pt. „Tyle słońca w całym mieście” i trwają przygotowania do wydania kolejnej płyty pt. „Za każdy uśmiech”.

Na MFP Sopot (1976) otrzymuje Złotą Płytę za longplay pt. Tyle słońca w całym mieście”. Rok później w telewizyjnym „Studio – 2” przyjmuje to samo wyróżnienie – tym razem za krążek pt. „Za każdy uśmiech”. W 1977 nagrywa 3 płytę pt. „Zawsze gdzieś czeka ktoś…” Zmienia repertuar, sięga po utwory ambitne. Piosenką pt. „Tylko mnie poproś do tańca” zaśpiewaną w styczniu 1979 na Gali OiRTV – Interstudio ’78 w Tampere w Finlandii udowadnia, że staje się w pełni dojrzałą artystką.

W 1979 roku Anna Jantar rozpoczyna współpracę z zespołami Perfect i Budka Suflera. Pierwszy utwór nagrany właśnie wspólnie z Budką Suflera pt. „Nic nie może wiecznie trwać” w plebiscycie słuchaczy Studia Gama wybrany zostaje piosenka roku 1979.

Ginie w katastrofie lotniczej w 1980 roku.

Bilet w cenie 15 zł do nabycia w kasie MDK

Udostępnij na: