SOWA wylądowała w konińskich Gosławicach!

W Gosławicach została otwarta Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA tzw. „mały Kopernik”. Placówkę otworzyło Miasto Konin, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. To projekt finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

– To wydarzenie jest wyjątkowe na wielu płaszczyznach. Dlatego, że daje możliwość uczniom tej szkoły i całej okolicy poznawania nauki poprzez zabawę, eksperymentowanie, doświadczenie i stykanie się z tym, co nauka daje każdemu z nas na co dzień – mówił Antoni Rytel, pełnomocnik MEiN do spraw transformacji cyfrowej.

Strefa SOWA to lokalne centrum nauki, które pozwoli odkrywać indywidualne talenty, rozbudzi miłość do nauki i poczucie sprawczości. Zainspiruje również do kreatywności i nieszablonowego myślenia i tak ważnej w każdej dziedzinie życia współpracy! SOWA to unikalne otoczenie edukacyjne, inspirujące do samodzielnego poznawania zjawisk rządzących światem w toku interakcji z kilkunastoma eksponatami, które wykorzystują złożoną, interdyscyplinarną wiedzę o nauce, projektowaniu i ludzkim uczeniu się.

Strefa mieści się przy ul. Leopolda Staffa 5, czyli w „starym” budynku Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie.

Udostępnij na: