Spotkali się przy rondzie im. Tadeusza Mazowieckiego

Tradycyjnie od lat działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej spotkają się 4 czerwca przy rondzie im. Tadeusza Mazowieckiego, by uczcić kolejną rocznicę 4 czerwca 1989 roku. W tym roku w związku z tym, że większość osób uczestniczących w tym spotkaniu wybiera się jutro na manifestację do Warszawy to spotkanie odbyło się dzień wcześniej.

Uczestnicy spotkania wspominali częściowo wolne wybory sprzed 34 lat, ale także odnieśli się do obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju, gdzie według nich Polska zmierza w kierunku całkowitej dyktatury, a partia rządząca robi wszystko by zbliżające się wybory nie były demokratyczne. Stąd ich sprzeciw, który wykrzyczeli  skandując „mamy dość!” zachęcając jednocześnie do jutrzejszego marszu w Warszawie. Jutro o godzinie 6.00 z Konina wyjadą trzy autokary na warszawski marsz.

W dzisiejszym spotkaniu wzięła udział znacznie większa liczba osób niż miało miejsce w latach poprzednich, oprócz  zwolenników Platformy Obywatelskiej wzięli w nim udział  przedstawiciele innych środowisk.

Po odśpiewaniu pierwszej zwrotki hymnu narodowego manifestanci pokojowo się rozeszli.

Udostępnij na: